Jaki znak Twój? Orzeł Biały!

Data: 20 października, 2015

Dnia 20 października 2015 roku klasy Ia, Ic oraz Id odwiedziła Barbara Jarosz  – muzealnik, pracownik Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Powodem wizyty było przeprowadzenie zajęć ukazujących godło państwa oraz flagę państwową jako symbol przynależności do narodu. Zajęcia składały się z części teoretycznej, podczas której dzieci poznały genezę herbów i historię Orła Białego oraz części warsztatowej, podczas której uczestnicy wymieniając miejsca i przedmioty opatrzone symbolami państwowymi miały okazję wziąć do ręki takie eksponaty, jak: medale, odznaczenia, monety, naszywki na mundur czy guziki opatrzone znakiem orła. Poza tym pani Basia wyjaśniła dzieciom, co oznacza biel i czerwień na fladze państwowej oraz kiedy obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Podczas zajęć nasz gość posłużył się prezentacją własnego autorstwa.