“Jaka to melodia po naszemu”

Data: 10 czerwca, 2022

Konkurs anglo- niemieckojęzyczny „Wie heißt the melody” to nowy pomysł, który swoją inaugurację miał w maju. Wydarzenie formułą nawiązywało do popularnego programu telewizyjnego, „Jaka to melodia”, a uczniowie mieli na celu odgadnięcie największe hity z angielskich i niemieckich list przebojów.

Uczniowie przygotowywali się do konkursu przez 3 tygodnie, mając do dyspozycji specjalnie stworzoną playlistę, na której znajdowały się konkursowe piosenki. Wydarzenie stało się tak popularne, że dzieci odpytywały się wzajemnie na przerwach nucąc i śpiewając utwory.

Konkurs składał się z dwóch etapów: eliminacji oraz części finałowej, do której awansowało 6 najlepszych uczniów. Emocje oraz rywalizacja były ogromne, a nasze dzieci udowodniły, że potrafią również odgadywać „po jednej nutce”.

Konkurs wsparły swoimi płytami oraz kartami z autografami gwiazdy muzyki niemieckiej: Andrea Berg, Melissa Naschenweg oraz Nik. P