JAK TO W ŚREDNIOWIECZU BYWAŁO

Data: 7 listopada, 2011

Najpierw pasowanie, a później turnieje, zarządzanie majątkiem, wojaczka, służba królowi… średniowieczni rycerze byli ludźmi niezwykle zapracowanymi, o czym mogli przekonać się uczniowie naszej szkoły podczas obchodów Szkolnego Dnia Patrona.

Tegoroczne święto uczczone zostało w szkole 31 października między innymi przedstawieniem „Średniowieczne obyczaje” przygotowanym przez p. Agnieszkę Organistę wraz z członkami  Koła Historycznego. Uczniowie zobaczyli, jak wyglądały tańce dworskie, biesiada rycerska, ale i pożegnanie wybranka przed bitwą przez damę serca. Po przedstawieniu młodzi widzowie wykonywali prace plastyczne zainspirowane inscenizacją.

Tego samego dnia – zgodnie ze szkolną tradycją Dnia Patrona – do braci uczniowskiej wstąpili nowi uczniowie, którzy zostali pasowani przez p. dyrektor Dorotę Cieślę.