„Jacy jesteśmy”

Data: 21 grudnia, 2016

Pod takim tytułem odbywa się wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie przy ul. Królowej Jadwigi 10 oraz w sąsiedniej sali konferencyjnej “N – Klubu Sztuka i Edukacja”. We wtorek 20 grudnia obejrzeli ją uczniowie klasy IIa wraz z wychowawczynią Beatą Olszak oraz mamą Nikoli – panią Iwoną Doruch. Po wystawie oprowadzała nas pracownica Galerii,  artysta plastyk Barbara Zabłocka. Na wystawie prezentowane są prace artystów ze środowiska plastycznego powiatu ostrowskiego, a wśród nich zaprzyjaźnionych z naszą placówką: Heleny Sawickiej, Lidii Syryńskiej, nauczycielki plastyki naszej szkoły Iwony Szwarczyńskiej, absolwentów „Piątki’ – Karoliny Treski i Jakuba Godziszewskiego, oraz Barbary Zabłockiej, którą dzieci miały okazję poznać. Pani Basia zwróciła uwagę na różnorodność technik, w których zostały wykonane prace, m.in.: obrazy akrylowe i olejne, grafika oraz grafika komputerowa, instalacja, witraż, rzeźba, plakat czy fotografia. Wiele z powyższych technik udało się dzieciom rozpoznać i poprawnie nazwać.

Następnie w sali konferencyjnej N – Klubu uczniowie mogli wykazać się inwencją twórczą. Mając do dyspozycji pastele olejne oraz szary papier, tworzyły świąteczno-mikołajkowe obrazy. Prace bardzo spodobały się pani Basi, która skierowała do dzieci wiele miłych słów.

Nasza wizyta była bardzo udana i na wiosnę wybieramy się ponownie.