IV Ogólnopolski Turniej Mini-koszykówki Chłopców o Puchar Jerzego Ziętka

Data: 31 marca, 2014

IV Ogólnopolski Turniej Mini-koszykówki Chłopców o Puchar Jerzego Ziętka odbył się w Katowicach w dniach: 28-30.03.,2014 r. W turnieju startowało 10 zespołów, w tym drużyna Stal/UKS “Piątka” Ostrów Wlkp. W pierwszej fazie turnieju, w 2 grupach po 5 zespołów w każdej, odbywały się mecze “każdy z każdym”. Drużyna ostrowska wygrała 3 mecze i odniosła 1 porażkę. W eliminacjach zespół Stal/UKS “Piątka” pokonał – HK “Żory”: 42:37, ZS Wielichowo – 43:7, “Śląsk” Wrocław – 35:15 i przegrał z BT Opalenica – 25:29. Drugie miejsce w grupie dawało awans do strefy medalowej. W półfinale młodzi ostrowianie pokonali TKM Włocławek – 51 : 38 i awansowali do finału. W wielkim finale spotkali się ze zwycięzcą drugiego półfinału z zespołem z Opalenicy. Ponownie ostrowianie musieli uznać wyższość innego reprezentanta naszego województwa w tym turnieju. W finale, w trzecim dniu turnieju chłopcom z Ostrowa Wlkp. zabrakło już sił, przegrali większą różnicą punktów niż w zaciętym do ostatnich sekund meczu grupowym. Wynik 21:36 nie oddaje równego poziomu sportowego między tymi zespołami. Już niedługo, bo w połowie maja w Ostrowie Wlkp. będzie okazja do rewanżu, zespół z Opalenicy będzie jednym z uczestników ogólnopolskiego turnieju organizowanego przez UKS “Piątka”. Trzecie miejsce w turnieju zajął śląski zespół HK Żory.

Do pierwszej “piątki” turnieju, wybrany został Nikodem Suski, który uczestniczył także w meczy gwiazd turnieju. Najlepszym zawodnikiem ostrowskiego zespołu wyróżniony został Piotr Narojczyk. W przerwie zmagań koszykarskich zespół z Ostrowa Wlkp. bawił się w pięknym aquaparku w Rudzie Śląskiej – Halembie.

Skład zespołu: Bartosz Michalski, Wojtek Krzyżanowski, Jakub Majchrzak, Oskar Smardz, Piotr Narojczyk, Mateusz Kuncewicz, Nikodem Suski, Mikołaj Zaremba, Stanisław Stawiński, Bruno Kromolicki, Kacper Pietrasik.