Internetowy Teatr dla Szkół

Data: 22 września, 2013

Internetowy Teatr TVP dla szkół  to projekt, który rozwija zainteresowania artystyczne i zachęca młodych widzów do korzystania z życia kulturalnego poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii.

     Nowa edycja 2013/2014 została zainaugurowana w naszej szkole przez klasy III a i II b integracyjną, które wraz z paniami Anną Dorociak, Lucyną Łukomską i Anną Woźniak w dniu 20 września, wraz z wieloma innymi widzami w Polsce, obejrzały spektakl  pt: „Bajka o przedsiębiorczym Janku i jego niemądrych braciszkach”  z Wrocławskiego Teatru Edukacji ARTENES.

     To pierwszy w Polsce – i jak dotąd jedyny – spektakl o tematyce ekonomicznej przeznaczony dla szkół podstawowych. Bohaterem przedstawienia jest ciekawy świata Janek zagłębiający się w tajniki przedsiębiorczości. Pokazuje widzom jak od najmłodszych lat świadomie i rozsądnie zarządzać funduszami tak, by nie popaść w spiralę długu. Jak być kreatywnym i pomnażać fundusze.

     Tematyka oszczędzania nie jest obca uczniom naszej szkoły, gdyż realizują oni projekt „Od Grosika do Złotówki”, który uczy dzieci gospodarowania i zarządzania.

     Przedstawienia było wyjątkowe czego dowodem był podziw i wdzięczność młodej publiczności.