Integracyjna JABŁONIADA czyli szlakiem ostrowskich jabłuszek

Data: 10 października, 2020

Od siedmiu lat klasy integracyjne ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mieszka I wyruszają na przełomie września i października szlakiem Ostrowskiego Traktu Kultury, aby zdobywać wiedzę o naszym mieście oraz aktywnie spędzić niedzielne przedpołudnie. Każdego roku pod innym hasłem ulicami wędrują uczniowie wraz z całymi rodzinami i nauczycielami. Po raz trzeci natomiast gra miejska ODKRYWAMY TAJEMNICE OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO została zorganizowana przy współudziale nieformalnej grupy archiBUNT.

W minioną niedzielę nasi uczniowie wyruszyli szlakiem ostrowskich jabłuszek, zaprojektowanych przez Agnieszkę Lisiak Skórkę, a gra miejska przyjęła nazwę JABŁONIADY.

Deszcz i wiatr nie przeszkodziły uczestnikom w dotarciu do dziesięciu przystanków, które rozmieszczone zostały w miejscach ważnych pod względem historycznym i kulturalnym. Oprócz tropienia jabłuszek, uczniowie skupili się na małej architekturze, poznając nie tylko samo pojęcie, ale i zwracając uwagę na te elementy architektury, które stały się dla mieszkańców zupełnie zwyczajne, wtapiając się w mijany codziennie krajobraz naszych ulic i skwerów. Na przystankach zamiast przewodników grupy spotykały ciekawych ludzi, dzięki którym otrzymywały wskazówki, jak rozwiązywać zadania wymagające wiedzy, umiejętności, sprawności, a także sprytu i kreatywności. Były więc krzyżówki, zagadki, rysunki, projektowanie, legenda, żywy napis, odrobina poszukiwań, sportu, a nawet matematyki.

Tak zdobyta wiedza na długo pozostanie w pamięci uczestników siódmej edycji gry miejskiej klas integracyjnych z Piątki, która zrealizowana została po raz kolejny dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

https://www.facebook.com/sp5OstrowWielkopolski/posts/3700711413272623