INTEGRACJA W KRAINIE BAŚNI I BAJEK……W KONINIE

Data: 27 maja, 2014

W piątek 16 maja, sześcioro uczniów z klasy III b integracyjnej: Marta Brzykcy, Natalia Małecka, Agata Lewkowicz, Bartek Kurek, Kuba Chwiłkowski oraz Jaś Gawroński reprezentowało naszą szkołę w XI Wielkopolskich Igrzyskach Klas Integracyjnych w Koninie, a dokładnie w tamtejszej Szkole Podstawowej nr 15 im. Polskich Olimpijczyków.

Tegoroczna impreza odbywała się pod hasłem „W krainie baśni i bajek”. Oprócz krótkiej prezentacji, w której nasi uczniowie przeobrazili się w Shreka, Jasia i Małgosię, Kota w butach, Pana Kleksa oraz we Wróżkę, dzieci brały udział w przyjemnych konkurencjach: artystycznych, wiedzowych oraz sportowych. Do Konina przybyło w sumie 11 drużyn m.in. z Turku, Rychwała, Goliny, Sławska oraz innych konińskich szkół. Mimo nieprzyjemnej pogody, wewnątrz szkoły panowała wspaniała atmosfera.

Przed ogłoszeniem wyników wszyscy uczestnicy igrzysk obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez gościnnych gospodarzy.

Jakież było zdziwienie oraz radość naszych małych „piątkowiczów”, gdy zostali zaproszeni do odebrania pucharu i nagród za zdobycie II miejsca.