INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Data: 2 października, 2014

W miniony wtorek nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali na terenie Bractwa Kurkowego zawody sportowe. Uczestnikami tych zmagań byli uczniowie wszystkich klas IV.  Biegi rozegrane zostały we wcześniej ustalony sposób. W pierwszej kolejności rywalizowały dziewczęta z klas IV a i IV b, następnie chłopcy , a po nich  konkurowały klasy IV c i IV d z podziałem na chłopców i dziewczynki.  Po tych zmaganiach odbył się bieg finałowy, do którego awansowało 5 uczestników z każdego biegu zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt . Po tej finałowej potyczce 3 najlepszych zawodników i zawodniczek zostało nagrodzonych medalami. Celem tej imprezy była popularyzacja aktywności fizycznej wśród dzieci  i młodzieży, a także zachęcenie do brania udziału we wszelkich imprezach sportowych organizowanych na terenie miasta i szkoły. A oto wyniki:

Finałowy bieg dziewcząt:

1. Milena Godziszewska 4d

2. Aleksandra Laskowska 4b

3. Nikola Zybała 4b

Finałowy bieg chłopców:

1. Nikodem Łęcki 4b

2. Adam Spychała 4c

3. Sebastian Walczak 4a