Impreza integracyjna na Stanicy Harcerskiej

Data: 10 czerwca, 2013

Czwartkowe popołudnie 6 czerwca uczniowie, ich rodzice oraz wychowawca klasy Ia postanowili spędzić wspólnie. Na miejsce spotkania wybraliśmy Stanicę Harcerską przy zbiorniku Piaski-Szczygliczka – miejsce bardzo spokojne, urokliwe oraz bezpieczne dla dzieci. Aura również okazała się sprzyjająca. Wraz z naszym przybyciem na stanicę zaświeciło nareszcie, jakże wyczekiwane przez wszystkich słońce.  W wyśmienitych humorach rozpoczęliśmy wspólną zabawę. Jej początek był dla wszystkich dzieci niezwykle emocjonujący, a to za sprawą państwa Pawła i Justyny Wojciechowskich – rodziców Bruna, którzy zapewnili nam atrakcję w postaci przejażdżki zaprzęgiem ciągniętym przez psy husky. Śmiechu i radości nie było końca.

Chłopcy, niektórzy tatusiowie, a także mama Tosi, chętnie poganiali za piłką. Wraz z całą klasą urządziliśmy sobie krótki spacer, podziwiając tablice ekologiczne, a na nich przepiękne zdjęcia w wykonaniu Janiny i Jerzego Bartuzich. Panią Jankę dzieci miały okazje poznać osobiście, kiedy to dwukrotnie gościła na zajęciach przyrodniczych w naszej klasie. Oglądane zdjęcia były okazją do powtórki wiadomości, które dzieci nabywały podczas całego roku szkolnego w ramach projektu „Bliżej przyrody”. Świetnie radziły sobie z rozpoznawaniem niektórych gatunków ptaków, płazów czy motyli.

Potem poćwiczyliśmy na siłowni pod gołym niebem, a następnie dzieci skorzystały z atrakcyjnego placu zabaw. Wygłodniali wróciliśmy na miejsce, aby przy ognisku usmażyć kiełbaski. Nie zabrakło również przepysznych ciast, które wykonały mamy oraz babcie uczniów naszej klasy.

Po czterech godzinach wspólnej zabawy z wielką niechęcią zaczęliśmy rozchodzić się do domów. Ale już wcześniej dzieci, a także niektórzy rodzice, spytali kiedy spotkamy się ponownie. Takie spotkania poza szkołą stanowią świetną formę integracji społeczności klasowej. Dają możliwość lepszego poznania się nie tylko dzieci, ale również rodziców.