III Powiatowy Konkurs Plastyczny na “Projekt Kartki Bożonarodzeniowej”

Data: 8 grudnia, 2013

W piątek 6 grudnia 2013 roku, w sali kolumnowej Ratusza, odbyło się uroczyste podsumowanie III edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego na “Projekt Kartki Bożonarodzeniowej”, z udziałem władz miasta, dyrektorów szkół i pracowni artystycznych oraz laureatów i nauczycieli. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz młodzieży z pracowni OCK i MDK. Celem konkursu było wykonanie wzoru kartki świątecznej, wykorzystując różnorodne techniki plastyczne, który zostanie powielony, opatrzony życzeniami Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Jarosława Urbaniaka, a następnie rozesłany w okresie Świąt Bożego Narodzenia przedstawicielom różnych instytucji w Polsce i Europie.

Na tegoroczną edycję wpłynęło blisko 400 kartek bożonarodzeniowych. Komisja konkursowa dostrzegła w pracach oryginalność, pomysłowość oraz talent, także uczennic z naszej szkoły.

Nagrody oraz dyplomy laureatom konkursu wręczył Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Pan Jarosław Urbaniak, podkreślając urok i niepowtarzalność stworzonych przez dzieci kartek, których nie można kupić w żadnym sklepie.

Na poziomie klas I-III:

I miejsce zajęła Marysia Kubacka, uczennica klasy II c – opiekun Anna Karpińska

Marysia zdobyła główną nagrodę TABLET!

Na poziomie klas IV-VI:

III miejsce zajęła Aleksandra Glapa, uczennica klasy V a – opiekun Iwona Szwarczyńska

Marysiu i Olu, gratulujemy wielkiego sukcesu i życzymy powodzenia w następnych konkursach!