III Orszak Trzech Króli

Data: 9 stycznia, 2017

Dnia 6 stycznia szkolny wolontariat „Pomocna dłoń” działający pod opieką pani Renaty Jelak- Henschel, był współorganizatorem miejskiej uroczystości III Pochodu Trzech Króli. Tegoroczna uroczystość rozpoczęła się procesją od Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przez Rynek do Konkatedry.

W Rynku odbyły się krótkie jasełka m.in. w wykonaniu nauczycielki naszej szkoły Pani Marii Juśkiewicz – grającej rolę króla Baltazara; w rolę aktorów wcielili się również rodzice oraz mieszkańcy miasta, działający w szkolnym wolontariacie: Pani Anna Gąsiorek – grająca żonę Heroda Joanna Szczuraszek w roli Maryi, Przemysław Spigiel – rola Józefa, Mariusz Piwek – rola diabła, Andrzej Szyszka – rola śmierci, Małgorzata Sobczak- rola aniołoła, podkład głosu – Pani Joanna Idzikowska.

Słowa podziękowania kierujemy w stronę nauczycielki naszej szkoły Pani Liliany Waleńskiej, która była odpowiedzialna za sprawowanie opieki nad uczestnikami pochodu. Dziękujemy rodzicom z wolontariatu, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania całej uroczystości oraz fotorgafowali przebieg pochodu. Dziękujemy Pani Lidii Brzezińskiej oraz Anicie Sommer.

Wyrazy podziękowania składamy również wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wraz z rodzicami uczestniczyli w Pochodzie Króli.