III ETAP KONKURSU MISTRZ ORTOGRAFII dla klas II – III

Data: 29 marca, 2019

III ETAP KONKURSU MISTRZ ORTOGRAFII dla klas II – III

pod patronatem Rady Języka Polskiego w Warszawie oraz Prezydenta Miasta Pani Beaty Klimek

W minioną środę w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mieszka I przeprowadzono trzeci i ostatni etap XXI edycji Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” dla uczniów szkół podstawowych klas II-III. Uczestników przywitała Pani Dorota Cieśla, dyrektor szkoły, a nad przebiegiem konkursu czuwała przewodnicząca Komisji Pani  Maria Libera. Dziesięcioro laureatów z dziewięciu szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu ostrowskiego pisało tekst dyktanda pt. Podróże kształcą. Uczniowie zmagali się z trudnościami ortograficznymi oraz interpunkcyjnymi ukrytymi w tekście o Anglikach, których  oprowadziliśmy po ostrowskim rynku. Pokazaliśmy ratusz, synagogę i centrum miasta. W trzecim dniu udaliśmy się do Poznania, aby pokazać stolicę województwa wielkopolskiego. Pogoda była dżdżysta, później przestało siąpić i zrobiło się rześko (…)

Dyktando ułożyły panie: Magdalena Świtoń-Suska i Ewa Twardowska, nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Tekst dyktanda, podobnie jak wcześniejsze zadania, recenzował prof. Andrzej Markowski, przewodniczący Rady Języka Polskiego w Warszawie. Prace finałowe oceniała komisja konkursowa w składzie: Maria Libera, Magdalena Świtoń-Suska, Anna Karpińska,  Dorota Krzeszowska, Renata Koperdowska, Arleta Doktór.

Mistrza Ortografii 2019 roku, w kategorii uczniów klas : II-III szkół podstawowych, klas:  IV-VIII  szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów  poznamy w czerwcu podczas uroczystego podsumowania konkursu.