II RAJD INTEGRACYJNY

Data: 13 października, 2014

Ponad sto dwadzieścia osób stanęło w tym roku na starcie rajdu dla klas integracyjnych, którego celem było  jednoczenie uczniów oraz ich bliskich, zacieśnianie więzi i przyjaźni nie tylko między uczniami, ale i całymi rodzinami, ponadto wszyscy w sposób aktywny, na sportowo poznawali uroki naszej najbliższej okolicy. Pomysłodawcą imprezy był szkolny Zespół do spraw integracji. Uczestnicy – mimo zimnego niedzielnego przedpołudnia wyruszyli ochoczo z ulicy ks. Czesława Majorka i przez Nowe Kamienice dotarli do Sadowia. Świetne humory i przystanki z gimnastyką oraz kalamburami rozwiały nawet poranne mgły i chmury. Dla dzielnych piechurów  na miejscu wyszło zza chmur słoneczko, które towarzyszyło nam przez cały pobyt w gościnnym klasztorze oo. Pasjonistów w Sadowiu.

Na mecie czekał na nas ojciec Grzegorz z przepysznym bigosem, a panowie szybko rozpalili ogromne ognisko, przy którym duzi i mali piekli kiełbaski. Odwiedziła nas także wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 5, pani Izabela Potasznik. Uczniowie oraz ich rodzice miło spędzili wspólnie czas.

Powrót do Ostrowa stał się miły dzięki uprzejmości HOLDIKOMu oraz Miejskiego Zakładu Zieleni do Ostrowa, podobnie jak w ubiegłym roku do miasta wróciliśmy wesołą ciuchcią, którą wszyscy znają z ostrowskiego rynku.