II POWIATOWE BIENNALE RYSUNKU DZIECI I MŁODZIEŻY “KRECHY, KRESKI, KRESECZKI”

Data: 24 czerwca, 2012

Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim jest organizatorem II Powiatowego Biennale Rysunku Dzieci i Młodzieży “Krechy, kreski, kreseczki”. Uczniowie naszej szkoły, z wielką radością i twórczym zapałem, uczestniczą w nim już po raz drugi. Na konkurs wpłynęło 440 prac, które oceniła Komisja w składzie: Barbara Zabłocka – plastyk z Powiatowej Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie oraz Magdalena Przegoń – grafik. Komisja postanowiła przyznać łącznie 22 nagrody i 29 wyróżnień, w pięciu kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV – VI, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W każdej kategorii wiekowej nagrodę główną ufundował sponsor: Ostrowski Klub Jeździecki ,,Oxer”. Uczniowie ,,Piątki” spisali się na ,,pięć”.

W kategorii klas I – III Nagrodę Główną – udział w półkoloniach ,,Wakacje w siodle” – zdobył Kacper Kaczmarek, opiekun Anna Karpińska.

Ponadto nagrody otrzymali:

– Kinga Frankowska, opiekun Beata Olszak

– Maciej Malkowski, opiekun Irena Treska

– Laura Izydorska, opiekun Jolanta Urbanowicz

– Adrianna Jędras, opiekun Anna Karpińska

– Szymon Bojanowski, opiekun Anna Karpińska

WYRÓŻNIENIA:

– Maksymilian Pływaczyk, opiekun Beata Olszak

– Sandra Witkowska, opiekun Jolanta Urbanowicz

– Patryk Marczak

WYRÓŻNIENIE w kategorii klas IV – VI:

– Paulina Bogusławska, opiekun Iwona Szwarczyńska