II MARSZ TRZECH KRÓLI – Wolontariusze ze Szkoły nr 5 zagrali dla Matyldy.

Data: 7 stycznia, 2016

6 stycznia w naszym mieście odbył się drugi pochód króli, którego współorganizatorem był wolontariat „Pomocna dłoń”, działający pod opieką Pani Renaty Jelak-Henschel przy Szkole Podstawowej Nr 5. Pierwszą część uroczystości stanowił korowód króli, który wyruszył z Parafii Świętego Pawła do Konkatedry.

W pochodzie wzięli udział uczniowie z klas IV- VI pod opieką Pani Marii Juśkiewicz.

Drugą część świętowania odbyła się w kościele konkatedralnym, podczas uroczystej mszy świętej. Współczesne jasełka zaprezentowali wolontariusze oraz nauczyciele z naszej placówki. Przedstawieniu towarzyszył śpiew kolęd w wykonaniu szkolnego chóru Gama pod opieką Pani Ireny Treski.

Wolontariusze już od sześciu lat grają własne autorskie inscenizacje na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych. Na wieść o chorej na nowotwór oka rocznej Matyldzie, postanowili swoje przedstawienia dedykować tej dziewczynce. 2 stycznia dla właśnie dla niej zagrali w Kościele NMP Królowej Polski, gdzie po mszy zbierali ofiary na operację Matyldy.

Również ,dzięki życzliwości Księdza kanonika Krzysztofa Nojmana – proboszcza parafii konkatedralnej po zakończonych obchodach święta Trzech Króli na zakończenie mszy świętej  , aktorzy zbierali ofiary na rzecz chorej dziewczynki.

Dyrekcja szkoły dziękuje wszystkim aktorom w szczególności rodzicom działającym w szkolnym wolontariacie Pani Małgorzacie Sobczak, Annie Gąsiorek, Joannie Szczuraszek, rodzinie Spigiel, Mariuszowi Piwek, Anicie Sommer, Lidii Brzezińskiej, Anicie Michalak, nauczycielom Pani Barbarze Cnotliwej i Lilianie Waleńskiej oraz wszystkim ofiarodawcą za okazany gest serca.

„Człowiek jest wielki, nie przez to co posiada, ale przez to czym potrafił dzielić się z bliźnim”