„I znów zabrzmiał pierwszy dzwonek…”

Data: 2 września, 2016

Roześmiane buzie, gwar, radość, rozmowy dzieci, rodziców i nauczycieli…, tak wyglądały korytarze naszej „Piątki” w czwartek 1 września.

Gdy zabrzmiał pierwszy dzwonek, wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby uroczyście rozpocząć rok szkolny 2016/2017.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego dyrektor Dorota Cieśla serdecznie przywitała wszystkich w murach szkoły, życząc wielu sukcesów szczególnie pierwszoklasistom, dla których rozpoczął się nowy etap edukacyjny.

Uczennice klasy VIa w kilku słowach przybliżyły bolesną kartę historii Polski, związaną z rocznicą wybuchu II wojny światowej, a następnie wyraziły radość wszystkich uczniów z powodu powrotu do szkoły,  szczególnie z faktu, że do kolejnych wakacji pozostało już tylko 295dni.

Program artystyczny przedstawiła klasa IIf, przygotowany pod kierunkiem pani Barbary Jurczak i pana Janusza Gajnego.