I ZIMOWA AKADEMIA MEDIACJI

Data: 13 marca, 2018

W pierwszym tygodniu ferii, od 12 do 16 lutego 2018 r. czwórka uczennic z naszej szkoły: Anita Maciaszek (VId), Kinga Maciaszek (VId), Gabriela Chojnacka (VId) oraz Oliwia Kukfisz (VIb) wzięły udział w I Zimowej Akademii Mediacji w Szkole Podstawowej w Wielowsi. W Akademii Mediacji uczestniczyli uczniowie rodzimej szkoły, zarówno liderzy mediacji oraz nowicjusze, razem 62 uczniów.

Program każdego dnia był bardzo napięty. Młodzi ludzie przeszli przez trzydziestogodzinny kurs mediacji rówieśniczych, poza tym brali czynny udział w zajęciach sportowych; trenowali grę w piłkę nożną, wspinali się na ściankę wspinaczkową, dokumentowali pracę mediatorów na plakatach. Zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie, są dla nich podstawą do pełnienia przez nich w swoich szkołach funkcji mediatorów rówieśniczych. Wieczorami wszyscy się spotykali, aby wspólnie tańczyć, śpiewać, grać w gry planszowe i towarzyskie, żartować. Był to czas integracji młodych ludzi wywodzących się z różnych środowisk.

Szkolenia uczniów podjęły się mediatorki: mec. Jolanta Kucharzak oraz Katarzyna Telega. Kierownikiem wypoczynku była dyrektor szkoły, Mirosława Kmiecik.