I TURNIEJ PIERWSZEGO KROKU W MINIKOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW rocznika 2003

Data: 21 maja, 2013

Turniej odbył się w ramach projektu Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa w Ostrowie Wlkp. pod nazwą “DZIŚ ZABAWA, JUTRO KARIERA I SŁAWA”. Organizatorem zawodów, które odbyły się w dniach: 17-19.05.2013 r. w Szkole Podstawowej Nr 5 w Ostrowie Wlkp. były: Klub Sportowy “Stal” oraz Uczniowski Klub Sportowy “Piątka” w Ostrowie Wlkp.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa w Ostrowie Wielkopolskim, Urzędowi Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, rodziców młodych sportowców oraz sponsorów:

INFO-GLOBAL, FENETRA, BURGHARDT Sp.J. , SITODRUK, ZAKŁAD TECHNIKI KOMPUTEROWEJ ADAM & HOFFMANN, KS “STAL” OSTRÓW WLKP., SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5, OLMET, SKLEP SPORTOWY I TURYSTYCZNY PIOTR MATYŚKIEWICZ, OSTROWSKI SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY, JACEK JĘDRZEJAK I BIG CYC.

Przez trzy dni systemem “każdy z każdym” rywalizowały ze sobą zespoły z Wrocławia, Włocławka, Opalenicy, Wieliczki i Ostrowa Wlkp.

Poziom gry był wyrównany, mecze dostarczyły wielu emocji, o zwycięstwie w turnieju decydował dopiero ostatni mecz, w którym zespół KS “Stal” pokonał WKS “Śląsk” Wrocław. W trakcie turnieju przeprowadzono drużynowy konkurs rzutów. Każda drużyna składała się z trzech zawodników, których zadaniem było trafić do kosza określoną ilość rzutów w jak najkrótszym czasie. Zawodnicy z Opalenicy potrzebowali jedynie 1 minuty i 15 sekund aby trafić 10 rzutów spod kosza, 5 rzutów wlnych i jedną “trójkę”. Drugie miejsce zajęli zawodnicy KS”Stal” Ostrów Wlkp., którzy przegrali z zawodnikami z Opalenicy zaledwie o 2 sekundy.

Na zakończenie organizatorzy wręczyli nagrody i wydaje się, że wszystkie dzieci zadowolone opuszczały Ostrów Wlkp. Każdy z uczestników otrzymał zestaw upominków (koszulka turniejowa, skarpety sportowe, dyplom uczestnictwa i zdjęcie zespołu). Wszystkie zespoły puchary i piłki do koszykówki.Trzy pierwsze zespoły medale. Przyznano wyróżnienia “Najlepszy zawodnik drużyny” oraz wybrano MVP Turnieju. Nagrody otrzymali także zwycięscy drużynowego konkursu rzutów a także najmłodsi uczestnicy urodzeni w 2005 i 2004 roku. Wśród tej grupy był także Piotrek, syn znanego żużlowca – Krzysztofa Stojanowskiego. Wylosowano także rower górski, szczęście uśmiechnęło się do zawodnika z Wieliczki.

Wszyscy trenerzy otrzymali upominki, także takie, które związane były z naszym miastem.

Wyniki turnieju:

KS “Stal” Ostrów Wlkp. – Basket Team Opalenica 29 : 26

WKS “Śląsk” Wrocław – TKM Włocławek 53 : 34

“Stal” Ostrów Wlkp. – UKS “Piątka” Ostrów Wlkp. 53 : 25

BT Opalenica – UKS “Regis” Wieliczka 45 : 25

“Śląsk” Wrocław – UKS “Piątka” 63 : 28

“Stal” Ostrów – “Regis” Wieliczka 62 : 43

TKM Włocławek – BT Opalenica 13 : 55

UKS “Piątka” – “Regis” Wieliczka 34 : 61

“Stal” Ostrów – TKM Włocławek 42 : 48

BT Opalenica – “Śląsk” Wrocław 40 : 27

TKM Włocławek – UKS “Piątka” 56 : 26

“Śląsk” Wrocław – “Regis” Wieliczka 47 : 36

BT Opalenica – UKS “Piątka” 86 : 11

“Regis” Wieliczka – TKM Włocławek 54 : 49

KS “Stal” Ostrów – “Śląsk” Wrocław 57 : 55

Końcowa klasyfikacja:

1. KS “Stal” Ostrów Wlkp. – 9 pkt.

2. Basket Team Opalenica – 9 pkt.

3. WKS “Śląsk” Wrocław – 8 pkt.

4. UKS “Regis” Wieliczka – 7 pkt.

5. TKM Włocławek – 7 pkt.

6. UKS “Piątka” Ostrów Wlkp. – 7 pkt.

Drużynowy konkurs rzutów wygrał zespół:

Basket Team Opalenica

Najlepsi zawodnicy w zespołach:

Wiktor Kozal – Basket Team Opalenica

Maksymilian Wilczek – WKS “Śląsk” Wrocław

Michał Szablewski – TKM Włocławek

Tomasz Kwieciński – UKS “Regis” Wieliczka

Grzegorz Stasiak – UKS “Piątka” Ostrów Wlkp.

Nikodem Suski – KS “Stal” Ostrów Wlkp.

MVP Turnieju:

MIKOŁAJ ZAREMBA – KS “Stal” Ostrów Wlkp.

Skład zespołów ostrowskich:

KS “Stal” Ostrów Wlkp.: Nikodem Suski – kapitan, Wojciech Krzyżanowski, Mikołaj Zaremba, Kacper Pietrasik, Oskar Smardz, Mateusz Kuncewicz, Tomasz Marek, Julien Laskowski, Bruno Kromolicki, Jakub Majchrzak. Jakub Józefiak

UKS “Piątka” Ostrów Wlkp.: Hubert Osiewała – kapitan, Bartosz Michalski, Igor Frankowski, Eryk Rudnicki, Piotr Narojczyk, Piotr Stojanowski, Mateusz Kisielewski, Mikołaj Bestian, Marcin Śron, Jakub Szkudlarek.