I RAJD INTEGRACYJNY – SPORTOWE ZMAGANIA KLAS INTEGRACYJNYCH

Data: 29 września, 2013

Ponad sto sześćdziesiąt osób stanęło na starcie rajdu dla klas integracyjnych, którego celem było jednoczenie uczniów oraz ich bliskich, zacieśnianie więzi i przyjaźni nie tylko między uczniami, ale i całymi rodzinami, ponadto wszyscy w sposób aktywny, na sportowo poznawali uroki naszej bliskiej okolicy. Pomysłodawcą imprezy był szkolny Zespół do spraw integracji. Uczestnicy – po kilkuminutowej rozgrzewce sportowej wyruszyli z ostrowskich Piasków i lasami oraz polnymi drogami doszli do lotniska w Michałkowie. Świetne humory i wesołe piosenki rozwiały nawet gęste poranne mgły. Dla dzielnych piechurów bardzo szybko wyszło zza chmur słoneczko, które towarzyszyło nam przez całe dwie godziny marszu, a także podczas całej imprezy w Michałkowie. Na trasie wykonać należało kilka zadań specjalnych, uczestnicy musieli wspólnie zaśpiewać „Stokrotkę”, odtańczyć „Kaczuszki” oraz zrobić „jaskółkę”.

Na mecie czekali na nas wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 5, pani Izabela Potasznik oraz gospodarz z Pyrlandii – pan Hieronim Szewczyk, który udostępnił teren oraz zorganizował grilla i ognisko. Uczniowie oraz ich rodzice wzięli udział w rozgrywkach sportowych, między innymi w przeciąganiu liny, wyścigach w workach i tworzeniu najdłuższej liny z ubrań.

Powrót do Ostrowa okazał się wielką niespodzianką dla młodszych i starszych, ponieważ dzięki uprzejmości HOLDIKOMu oraz Miejskiego Zakładu Zieleni do Ostrowa wróciliśmy wesołą ciuchcią, którą wszyscy znają z ostrowskiego rynku.

Impreza współfinansowana ze środków Urzędu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.