I OSTROWSKI TEST COOPERA

Data: 18 maja, 2014

W sobotę w ramach VI Europejskiego Dnia Sportu odbył się I Ostrowski Test Coopera. Test Coopera to próba wysiłkowa polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Celem tego sprawdzianu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu. W teście tym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły: Hanna Marciniak VI a, Anastazja Grzyb VI a, Wiktoria Michalska V c, Julia Zaremba IV c, Vanessa Majdecka IV c , Alicja Matschi IV c, Zuzanna Świdurska IV c, Maria Krysztofiak IV c, Marta Kryjom IV c, Emilia Urbaniak IV c, Wiktoria Krupa IV c, Wiktoria Florczyk IV c. Grupa dziewcząt, mimo niesprzyjającej pogody, zaprezentowała się z jak najlepszej strony, pokonując w ciągu 12-minut dystans ok. 2000 metrów. Najlepszy wynik uzyskała Anastazja Grzyb, która pokonała dystans 2380 metrów. Wszystkim uczestniczkom biegu serdecznie gratulujemy.