I miejsce w Turnieju Minikoszykówki chłopców r. 2003

Data: 16 maja, 2014

W niedzielę 11 maja zespół chłopców Stal/UKS “Piątka” Ostrów Wielkopolski uczestniczył w Ogólnopolskim Turnieju Minikoszykówki Chłopców rocznik 2003 – I GIMBASKET CUP 2014. W turnieju tym uczestniczyło 12 zespołów, które podzielono na 4 grupy. Mecze rozgrywano na 3 boiskach, wyznaczonych w dużej hali, przedzielonej kotarami. W pierwszym meczu grupowym, młodzi ostrowianie zmierzyli się z jednym z faworytów turnieju – zespołem WKK Wrocław. Po zaciętej grze wygrali – 26 : 18. W drugim pojedynku grupowym przeciwnikiem była II drużyna “Śląska” Wrocław. Pełna kontrola, od początku do końca spotkania. Bardzo dużo pograli sobie chłopcy, którzy mniej grają w wielkopolskiej lidze mini-kosza. Wynik – 44 : 8. Pierwsze miejsce w grupie dało awans do ćwierćfinałów. Przeciwnikiem w tej fazie turnieju był zespół z Nysy Kłodzkiej. Wynik także wysoki – 44 : 8. W tym meczu też przez większość czasu gry przebywali zawodnicy rezerwowi. W półfinale rywalem był zespól Sudetów Jelenia góra. Po dość zaciętej grze, znowu wygrana, która dała awans do finału. Rezultat tego meczu : 26 : 20. Finał był powtórką pierwszego, porannego meczu grupowego. Rywalem był znów zespół wrocławski WKK. Tym razem walka była jeszcze bardziej zacięta niż w meczu pierwszym. Walka do ostatniego gwizdka dała zwycięstwo. Pochwalić należy szczególnie Mikołaja Zarembę, który w samej końcówce wziął odpowiedzialność na siebie, skutecznie egzekwując rzuty wolne. Wygrana 28 : 24 pozwoliła wygrać cały turniej. W poprzednich 2 turniejach: w Katowicach i Warszawie zespół również awansował do finału, lecz nie udało się wygrać. Sprawdziło si ę powiedzenie: ” do 3 razy sztuka”. Turniej był dobrym przetarciem przed zbliżającym się turniejem w Ostrowie Wiel Skład zespołu Stal/UKS “Piątka”: Mikołaj Zaremba, Nikodem Suski, Bruno Kromolicki, Wojtek Krzyżanowski, Mateusz Kuncewicz, Oskar Smardz, Kacper Pietrasik, Tomek Marek, Piotrek Stojanowski, Stasiu Stawiński, Igor Frankiewicz i Bartek Michalski.