I miejsce w konkursie “Matematyczny Ostrów”

Data: 18 marca, 2018

W miniony piątek 16 marca w Szkole Podstawowej nr 14  odbyła się VIII edycja konkursu dla uczniów klas VI “Matematyczny Ostrów”. Naszą szkołę w konkursie reprezentował zespół uczniów w składzie: Anna Żywica kl. VId, Wojtek Adamski kl. VId, Karol Schubert kl. VIa. Konkurs składał się z pięciu etapów, w których uczestnicy musieli wykazać się wiedzą  matematyczną, wiedzą na temat topografii naszego miasta oraz znajomością charakterystycznych miejsc w Ostrowie. Rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana, o zwycięstwie zadecydował 5 ostatni etap w którym uczniowie musieli rozwiązać 12 zadań matematycznych związanych tematycznie z zabytkową częścią Szkoły Podstawowej nr 14. 

Zespół reprezentujący naszą szkołę zakończył rywalizację na I miejscu. Serdecznie gratulujemy!