I miejsce w konkursie „Ekologia szansą na lepsze jutro”

Data: 7 listopada, 2011

„Ekologia szansą na lepsze jutro” pod takim hasłem odbył się konkurs zorganizowany przez spółkę ZOiGO MZO S.A. pod patronatem Prezydenta Miasta Jarosława Urbaniaka, którego rozstrzygnięcie odbyło się 4 listopada 2011 roku w Ostrowskim Centrum Kultury. Konkurs skierowany był do przedszkolaków w wieku 6 lat, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Polegał na przedstawieniu wizji ekologicznego świata różnymi technikami plastycznymi. Celem konkursu była m.in. edukacja i rozpowszechnienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, wyrobienie nawyku segregacji śmieci oraz wzbudzenie zainteresowania problemami ekologicznymi. W konkursie wzięło udział 240 uczniów z ostrowskich szkół i przedszkoli. W kategorii klas IV-VI  I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Juliana Ashalou z klasy VI a, pozostali reprezentanci szkoły otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Wszystkim gratulujemy!