I Konkurs Matematycznym „Matematyki odsłon kilka” w Gimnazjum nr 3.

Data: 17 lutego, 2016

Dnia 12 lutego 2016r. 10-osobowa grupa uczniów klas VI-najlepszych matematyków wzięła udział w I Konkursie Matematycznym „Matematyki odsłon kilka” w Gimnazjum nr 3.

  Pomysłodawcami i organizatorami konkursu byli nauczyciele matematyki Gimnazjum nr 3 oraz nauczyciele matematyki z I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim.

  Uczniowie biorący udział w konkursie uczestniczyli w zajęciach  na temat rachunku prawdopodobieństwa. Następnie najlepsi matematycy-uczniowie klas VI z ostrowskich szkół podstawowych rozwiązywali test o podwyższonym stopniu trudności matematycznych.  I miejsce zajął uczeń klasy VI d Paweł Szukowski, II miejsce uczeń klasy VI d Jakub Skoczyński, na III miejscu zakończyła zmagania matematyczne uczennica klasy VI b  Oliwia Kwiecińska. Wyróżnienie otrzymał uczeń klasy VI c Marcin Śron.

         Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy, laureaci nagrody-upominki.