Gra miejska „Poznajemy tajemnice Ostrowa Wielkopolskiego”

Data: 27 września, 2015

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 bardzo lubią wszelkiego rodzaju wycieczki po naszym mieście oraz wyjazdy, w czasie których chętnie zwiedzają, poznają historię regionu oraz kraju. Dlatego w niedzielę 27 września odbyła się gra miejska „Poznajemy tajemnice Ostrowa Wielkopolskiego” dla uczniów, rodziców i absolwentów klas integracyjnych. 140 osób podróżując po Ostrowie z mapą odwiedzało wyznaczone punkty i poprzez rozwiązywanie zadań poznawało historię naszego miasta, jego uroki, niezwykłe miejsca.  Uczestnicy, podzieleni na 11 drużyn, odkrywali tajemnice Ostrowa, bo jak się okazuje ono wciąż nas zadziwia, wciąż dowiadujemy się czegoś nowego i odkrywamy coraz to nowe interesujące miejsca.

Rozstrzygnięcie gry odbyło się na Piaskach, gdzie na uczestników czekał grill i gorąca herbata, a dzieciom niedzielne przedpołudnie umilały klauny, które miały dla nich całe mnóstwo świetnej zabawy.

Poziom był bardzo wysoki i aby wyłonić zwycięzcę konieczna była dogrywka. Ostatecznie I miejsce zajęła drużyna z klasy IVb, a II miejsce drużyna z klasy Ie. Nagrody uczestnikom wręczyły Zastępca Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego pani Ewa Matecka, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 pani Dorota Cieśla oraz Wicedyrektor pani Izabela Potasznik.

Była to kolejna impreza organizowana przez Zespół ds. integracji działający przy Szkole Podstawowej nr 5, która umożliwiała integrację i współdziałanie. Integrowali się uczniowie, rodzice, absolwenci, a przede wszystkim uczniowie pełno- i niepełnosprawni. To konieczne, aby wyrównywać szanse, a nasze dzieci uczyć tolerancji i wrażliwości.

Impreza została zorganizowana dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.