Gra miejska „Poznajemy tajemnice Ostrowa Wielkopolskiego”

Data: 27 września, 2016

W dniach 23 – 24 września  2016 r. po raz kolejny w naszej szkole odbyła się gra miejska “Poznajemy tajemnice Ostrowa Wielkopolskiego” dla uczniów i rodziców klas integracyjnych. Uczniowie naszej szkoły ponownie chętnie wzięli mapy w swoje ręce i wyruszyli w trasy po Ostrowie Wielkopolskim.
W wyznaczonych punktach rozwiązywali różne zadania, poznawali historię naszego miasta, jego uroki, niezwykłe miejsca.  Uczestnicy, podzieleni na  kilkanaście drużyn, odkrywali tajemnice Ostrowa. Jak się okazuje – miasto wciąż nas zadziwia, wciąż dowiadujemy się czegoś nowego i odkrywamy coraz to nowe interesujące miejsca. Po długim spacerze po mieście wróciliśmy do szkoły. Dumni i zadowoleni z dobrze wykonanych zadań, bogatsi w nową wiedzę, usiedliśmy do suto zastawionych stołów, aby zregenerować nasze siły do dalszej zabawy. Po kolacji czekał już na nas gość specjalny wieczoru – druh Zbysław Jeżewski, który z ogromnym zainteresowaniem opowiedział wszystkim o historii Osiedla Krempa. Dzieci miały również okazję do zaprezentowania swoich talentów w karaoke. Kolejnym punktem tego wieczoru były zabawy taneczne prowadzone przez Panią Lilianę Waleńską.  Po muzycznej rozgrzewce udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie czekały na nas kolejne sportowe atrakcje. Zmęczeni ale zadowoleni i uśmiechnięci, udaliśmy się na odpoczynek nocny do wyznaczonych sal lekcyjnych.

Była to kolejna impreza organizowana przez Zespół ds. integracji działający przy Szkole Podstawowej nr 5, która umożliwiała integrację i współdziałanie. Integrowali się uczniowie, rodzice, a przede wszystkim uczniowie pełno- i niepełnosprawni. To konieczne, aby wyrównywać szanse, a nasze dzieci uczyć tolerancji i wrażliwości.

Impreza została zorganizowana dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.