GRA MIEJSKA „Odkrywamy tajemnice Ostrowa Wielkopolskiego”

Data: 13 maja, 2014

ZAPRASZAMY DO GRY MIEJSKIEJ

TRASA ŻÓŁTA

W ramach projektu „Szkoła z klasą 2.0”, który realizują uczniowie klasy IIa Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim, została opracowana gra miejska. W tym roku nasze miasto obchodzi 300-letnią rocznicą relokacji, czyli ponownego nadania praw miejskich. Miasto to jednak nie tylko budynki, ale i przyroda, w szczególności „oazy zieleni”, czyli miejskie parki. Choć są one jednak tak blisko, to niestety mieszkańcy mało je znają. Zadaniem tej gry jest zapoznanie – poprzez zabawę – najmłodszych uczniów z trzema parkami miejskimi w centrum Ostrowa, ich patronami, walorami przyrodniczymi i ciekawostkami.

Przed przystąpieniem do samej gry, można przygotować się do niej, zapoznając się z prezentacją multimedialną „Spacer po ostrowskich parkach”.

prezentacja

opis gry – trasa żółta

plan gry

TRASA CZERWONA

W ramach projektu Szkoła z klasą 2.0, który realizują uczniowie z klasy II b Szkoły Podstawowej nr 5, została opracowana gra miejska. W tym roku Ostrów Wielkopolski obchodzi 300-letnią rocznicą relokacji, stąd pomysł, aby najmłodsi uczniowie poznali różne oblicza swojego miasta i je pokochali. W trakcie wyprawy uczestnik wędruje po znanych miejscach, odkrywa tajemnice i niespodzianki związane z przeszłością i teraźniejszością. Podczas spaceru po urokliwych ulicach miasta, uczestnicy mają do wykonania zadania, w których muszą wykazać się spostrzegawczością, pomysłowością, wspólnym działaniem i zaangażowaniem. Jest to wyśmienita okazja nie tylko do nauki, ale też dobrej zabawy i aktywności fizycznej.

Przed przystąpieniem do gry, można zapoznać się z prezentacją multimedialną „Ostrów Wielkopolski moje miasto”.

prezentacja

opis gry – trasa czerwona

plan gry