Gra miejska – Neoniada

Data: 2 października, 2019

22 września br. klasy integracyjne wzięły udział w Grze Miejskiej „Neoniada” przygotowanej przez  grupę Archi B U N T w kooperacji z nauczycielami pracującymi w klasach integracyjnych. Około godziny 10:00 osiem grup wyruszyło z książeczkami w rękach na dwie trasy. Celem gry była nie tylko przednia zabawa, ale także przybliżenie uczestnikom znaków graficznych, neonów i reklam miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Na grupy czekało kilka zadań do wykonania dotyczących zazwyczaj szyldów reklamujących różne miejsca w Ostrowie. Nie zawsze zadania były proste i gracze musieli się nieźle natrudzić np.  wymyślając hasło reklamowe w Zapieknajpie, czy układając z własnych ciał napis „Poczta”, a także projektując szyld Zakładu Szewskiego.  Uczestnicy na trasie spotkali ciekawych ludzi: bankowca, cyklistę, szewca, handlowca oraz listonosza, którzy mieli przygotowane dla nich zadania takie jak: wysłanie pocztówek, ułożenie napisu „Szewc” ze sznurówek, rozwiązanie zadania matematycznego ze sztabkami złota.

Po powrocie do szkoły grupy miały do wykonania ostatnie zadanie: stworzenie plakatu reklamującego naszą ukochaną szkołę.

Projekt zrealizowano dzięki dofinansowaniu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.