GORĄCE SERCA W PACZKACH ZAMKNIĘTE-FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI

Data: 11 grudnia, 2011

Po raz dziesiąty w kraju, a po raz pierwszy w Ostrowie realizowana była ogólnopolska akcja SZLACHETNA PACZKA, znana większości z nas z reklam społecznych w mediach. Wspiera ją wielu znanych Polaków – między innymi sportowców i aktorów, do nich właśnie dołączyli uczniowie kilku klas z naszej szkoły. Jej głównym założeniem jest przekazanie konkretnej pomocy bezpośrednio potrzebującym. Dzięki bazie internetowej darczyńcy dowiadują się, jakie są potrzeby wybranej przez siebie rodziny. Bohaterem stać może się każdy, kto ma odwagę przeciwstawić się niezawinionej biedzie rodzin ze swojej okolicy. Jedną z idei SZLACHETNEJ PACZKI jest pomoc mądra – taka, która nie uzależnia, tylko daje siłę do działania.

Wierzymy, że dwie rodziny, którym pomogli uczniowie z klas IVc, Vc, VIc, VId, VIa spędzą nadchodzące Boże Narodzenie w radości i cieple, bowiem w zimną, mokrą sobotę – 10 grudnia – gorące serca darczyńców z “Piątki” spieszących z paczkami do magazynu przy ulicy Gimnazjalnej stopiły nawet padający tego dnia śnieg! Trzydzieści pokaźnych rozmiarów pięknie zapakowanych paczek z żywnością, artykułami chemicznymi, odzieżą, zabawkami, przyborami szkolnymi i artykułami wyposażenia mieszkań przekazanych zostało wolontariuszom, którzy w ciągu najbliższych dni odwiedzą swoich podopiecznych wraz z naszymi podarunkami i życzeniami. Tegoroczne święta będą inne niż zazwyczaj – nie tylko dla obdarowanych, ale i dla tych, którzy do wigilijnego stołu zasiądą z myślą, że dzięki nim ktoś w naszym mieście cieszy się choinką i świątecznym barszczem.