Gang Słodziaków

Data: 25 października, 2018

Sieć sklepów Biedronka ogłosiła w tym roku konkurs dla szkół podstawowych, którego celem jest motywowanie uczniów klas I-III do czytania oraz tworzenia własnych historii. Inspiracją dla dzieci do przygody z literaturą i wzięcia udziału w zmaganiach stały się ilustrowane opowieści o przygodach Gangu Słodziaków.

Do powyższego konkursu przystąpiły klasy I a oraz II a z naszej szkoły wraz z wychowawczyniami. Uczniowie otrzymali do domu album z drzewkiem czytelniczym, w którym za każdy dzień głośnego (min. 10 min) czytania otrzymywali od wychowawcy naklejkę ze Słodziakiem. Poza tym w szkole podczas przerw czytane były przygody Słodziaków umieszczone w książce „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.

Kolejnym etapem konkursu było wykonanie przez uczniów klas I własnej historii, a przez uczniów klas II komiksu dotyczącego Gangu Słodziaków.

Podsumowaniem naszych działań był przeprowadzony w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania, połączony z wykonaniem przez dzieci ulubionej postaci Słodziaka.

W środę 24 października prace konkursowe zostały wysłane, teraz czekamy na wyniki.