Finał wojewódzki minikoszykówki dziewcząt rocznik 2000

Data: 20 czerwca, 2012

Niestety nie udał się wyjazd zespołu dziewcząt UKS “Piątka” na finał wojewódzki mini-koszykówki dziewcząt rocznik 2000 do Gniezna. W sobotę 16.06.2012 r. nasz zespół rozegrał dwa mecze finałowe i oba niestety przegrał. W pierwszym meczu rywalem naszego zespołu była drużyna TS Basket Gniezno. Po zaciętej grze lepsze okazały się gnieźnianki i wygrały 4 punktami. Na poprzednim turnieju finałowym w Ostrowie Wlkp. górą był nasz zespół, wygrywając 5 punktami. W bezpośredniej rywalizacji byliśmy lepsi. Wystarczyło tylko wygrać ostatni mecz z zespołem ze Wschowy aby w całych rozgrywkach zająć I miejsce. Niestety nie wystarczyło sił na wygranie tego meczu, po niezwykle dramatycznym meczy przegraliśmy jednym koszem.

Wyniki meczów : TS Basket Gniezno – UKS “Piątka” 50:46

“Korona” Wschowa – 35:33

Ostateczna kolejność po eliminacjach i turniejach finałowych :

1 miejsce: TS Basket Gniezno

2 miejsce: UKS “Piątka” Ostrów Wlkp.

3 miejsce: “Korona” Wschowa

4 miejsce: MKS MOS Konin

W całych rozgrywkach startowało 16 zespołów.

Skład zespołu UKS “Piątka” i zdobyte punkty w finałowym turnieju w Gnieźnie: Weronika Hipp – 20, Anna Walczak – 8, Gabriela Bendkowska – 0, Weronika Kania – 9, Anastazja Grzyb – 0, Natalia Benedykcińska – 18, Wiktoria Jakubowicz – 17, Barbara Majchrzak – 7, Bogna Marciniak – 0, Hanna Marciniak- 0. W całych rozgrywkach grały także : Anna Przysada, Weronika Szymczak, Julia Majchrzak, Gabriela Plucińska.