FINAŁ WOJEWÓDZKI IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W MINIKOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

Data: 1 maja, 2016

Energa Basket Cup 2016 r.   Ostrów Wlkp. 27-28.04.2016 r.

W finale wojewódzkim szkół podstawowych w koszykówce chłopców, w halach sportowych Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Gimnazjum nr 3 w Ostrowie Wielkopolskim rywalizowało 8 reprezentacji szkolnych – mistrzów rejonu. Do Ostrowa Wielkopolskiego przyjechały zespoły: SP3 Słupca, SP1 Kościan, SP4 Piła, SP18 Poznań, SP5 Gniezno, SP Opalenica. Startowały także ostrowskie zespoły: SP5 Ostrów Wielkopolski – organizator oraz SP1 Ostrów Wielkopolski – współorganizator finałów.

Zespoły zostały podzielone na 2 grupy po 4 zespoły.

Oba zespoły ostrowskie po grach grupowych, awansowały do najlepszej „czwórki” mistrzostw. W meczach o wejście do finału reprezentacja SP1 uległa zespołowi SP Opalenica, reprezentacja SP5 pokonała drużynę SP18 Poznań. W meczu o 3 miejsce ostrowska „jedynka” uległa nieznacznie drużynie SP18 Poznań, natomiast „piątka” w zdecydowany sposób pokonała SP Opalenica.

MVP turnieju: Nikodem Suski z SP5

Aby awansować do finału wojewódzkiego trzeba przejść przez eliminacje miejskie, powiatowe i rejonowe. W naszym województwie jest ponad 600 szkół podstawowych, oczywiście nie wszystkie brały udział w rozgrywkach, ale przejście wielostopniowych eliminacji a później wysokie miejsca w finale wojewódzkim, należy uznać za duży sukces reprezentacji ostrowskich szkół.

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 5 reprezentować będzie Wielkopolskę w finale krajowym, w którym rywalizować będzie 16 mistrzów województw, a który odbędzie się w połowie czerwca w Gdańsku.