Finał Wojewódzki Czwartków Lekkoatletycznych 2015/2016

Data: 22 czerwca, 2016

9 czerwca br. w Poznaniu odbył się Finał Wojewódzki Czwartków Lekkoatletycznych. Reprezentacja Ostrowa, która występowała pod patronatem KS Stal Ostrów Wielkopolski liczyła 15 osób. Zdobyła aż 9 medali w tym 8 złotych i jeden srebrny. Naszą szkołę reprezentowali Marta Żyłka, Nikodem Suski, Joshua Ashaolu i Tomasz Marek.

Marta Żyłka (6d) zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej (rocznik 2003) w skoku wzwyż z doskonałym rezultatem 1,55 m. Każdą wysokość pokonała w pierwszej próbie. Uważa ona ten start za bardzo dobry, ponieważ wyrównała swój rekord życiowy z tabel ogólnopolskich PZLA, w których obecnie  prowadzi. Jest typowana do wyjazdu na Finał Ogólnopolski do Łodzi, który odbędzie się w najbliższy weekend.

Również złoty medal w Poznaniu zdobył Nikodem Suski (6c) w biegu na 60m z rezultatem 8,04s.