FINAŁ WIELKOPOLSKIEJ LIGI MLODZICZEK MŁODSZYCH

Data: 10 czerwca, 2012

10 czerwca w hali Szkoły Sportowej nr 5 odbył się ostatni mecz Wielkopolskiej Ligi Młodziczek Młodszych w koszykówce.

UKS „Piątka” Ostrów Wlkp. – UKS „Delfin” Kłecko 74:42 (22:11, 19:8, 21:6, 12:17)

Punkty dla zespołu ostrowskiego zdobyły:

Natalia Benedykcińska i Wiktoria Jakubowicz – po 14, Agnieszka Sieroń – 13, Julia Niełacna – 10, Weronika Hipp – 9

Laura Wawrzyniak – 8, Gabriela Osada – 4, Anna Walczak –3, Weronika Kania – 1, Weronika Kasprzak – 0.

W zespole w całych rozgrywkach grały także: Wiktoria Piotrowska, Barbara Majchrzak, Gabriela Bendkowska, Natalia Jarczak, Weronika Szymczak, Julia Majchrzak.

Zespół w całych rozgrywkach nie przegrał żadnego meczu i wywalczył MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA MŁODZICZEK MŁODSZYCH.

Jest to pierwsza wygrana zespołu dziewcząt tego klubu w rozgrywkach młodziczek młodszych.

Po niedawnym 7 miejscu w mistrzostwach Polski szkół podstawowych jest to największy sukces w historii szkoły i klubu zespołów dziewcząt.

Za tydzień w Gnieźnie odbędzie się finał wojewódzkiej ligi mini-koszykówki dziewcząt klas V i tam nasz zespół też nie jest bez szans na sukces.