Finał rejonu kaliskiego w koszykówce chłopców

Data: 8 marca, 2020

W dniu 04.03.2020 Reprezentacja szkoły chłopców 2007 i młodsi rozgrywała turniej finałowy rejonu w koszykówce chłopców. W finale wzięło udział  5 drużyn: SP1 Ostrów Wielkopolski, Szkoła z Kępna Szkoła z Krotoszyna, Szkoła z Kowalewa (gospodarz) oraz nasza reprezentacja. System rozgrywek każdy z każdym. Los tak sprawił że w pierwszym meczu od razu ciężki mecz z gospodarzem zawodów. Nasi chłopcy pokazali charakter mimo iż przegrywali już ponad 10 punktami walczyli do końca co sprawiło że ostatnim rzutem Gracjana Mąkowskiego wygrywamy 1 pkt. Kolejny mecz z drużyną z Krotoszyna wygrywamy kilkunastoma punktami podobnie jak kolejny mecz który gramy ze szkoła z Kępna. Ostatni mecz turnieju to wielkie derby Ostrowa z SP 1 Ostrów Wielkopolski. Mecz jak to w derbach pełen walki tym razem drużyna SP1 wygrywa 9 Pkt i to ona zajmuje 1 miejsce. Dobra informacja jest taka że SP1 Ostrów Wielkopolski oraz nasza szkoła uzyskujemy “bilet” na półfinały Województwa.