Finał konkursu “Bezpieczna droga do szkoły”.

Data: 7 kwietnia, 2016

15 października 2015 r. Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim zaprosił ostrowskich pierwszoklasistów do Ratusza na uroczyste podsumowanie konkursu pt. „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”. Akcję zorganizowano przy współudziale Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu. Jednak finał konkursu miał miejsce 4 kwietnia br., gdy młodzi artyści mogli zobaczyć swoje prace na jednym z autobusów, który kursował będzie po Ostrowie. Pierwszy pokaz niepowtarzalnej galerii na kołach odbył się na ostrowskim Rynku. Nie wszystkie nagrodzone prace zmieściły się na autobusie, ale jak zapewnił prezes MZK Bartosz Ziółkowski znajdą się one na kolejnym pojeździe, który zaprezentowany zostanie podczas tegorocznych majOSTaszków. Głos zabrała także Ewa Matecka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego, podkreślając – Konkurs cieszył się bardzo dużą popularnością. Zgłoszonych zostało prawie trzysta prac. O wysokim poziomie nadesłanych rysunków przekonać się będzie mógł każdy, kto zobaczy nasz kolorowy autobus. Z pewnością będzie się on rzucał w oczy. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Uprzejmości za Kierownicą. Mam nadzieję, że Wasze rysunki będą kierowcom o tej uprzejmości przypominać…

Przypomnijmy, że laureatami konkursu z naszej szkoły zostali następujący uczniowie:

  •  klasa 1a – Maja Chmielecka, nauczyciel:  Beata Olszak,
    •    klasa 1b – Maja Sztukowska, nauczyciele: Lucyna Łukomska, Małgorzata Moneta-Molska,
    •    klasa 1c – Hanna Szymaniak, nauczyciel:  Elżbieta Skrzypek,
    •    klasa Id – Agata Kociemba, nauczyciel: Anna Karpińska,
    •    klasa 1e – Jakub Krzyśka, nauczyciel: Kinga Łosiewicz.

Kolorowy autobus zabrał na koniec pierwszoklasistów na krótką przejażdżkę ulicami miasta.