Festyn Rodzinny “Piknik Zdrowia”

Data: 8 czerwca, 2015

 W słoneczne piątkowe popołudnie 5 czerwca  br. Szkoła Podstawowa nr 5 zorganizowała  kolejny Festyn Rodzinny „PIKNIK ZDROWIA” połączony z obchodami Dnia Dziecka. Liczne atrakcje oraz loteria fantowa ,,Piąteczka’’ zapewniły dużą frekwencję nie tylko uczniów, rodziców, pracowników szkoły, ale także mieszkańców osiedla.

Podczas festynu życzenia i słodkie niespodzianki dla wszystkich dzieci przekazali Ewa Matecka Zastępca Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego oraz  Agnieszka Milewska Przewodnicząca Rady Rodziców.

Dużym zainteresowaniem gości cieszyły się badania profilaktyczne zorganizowane przy współpracy ze Stowarzyszeniem Medihelp. Tematyka zdrowia została także zaakcentowana podczas wyświetlania filmów z zakresu promocji zdrowego stylu życia.

Nie zabrakło także pokazów strażackich oraz pojazdów ratowniczych i policyjnych. Wszystko to zostało połączone z pogadanką na temat bezpieczeństwa i umiejętności zachowania się w trudnych sytuacjach.
W tym dniu uczniowie naszej placówki mieli okazję prezentować swoje zainteresowania oraz pasje zarówno na głównej scenie, gdzie odbywały się występy artystyczne, jak i w salach lekcyjnych.

Boisko szkolne tętniło życiem. Wielość i różnorodność przygotowanych stoisk przez rodziców i nauczycieli, konkursy, wspólny taniec Zumby, gry i zabawy zorganizowane przez Stowarzyszenie „Zielona Owca”, pokazy taneczne Lilla House, znakowanie rowerów, występy naszych uczniów, występ teatrzyku ,,A ku-ku„ dmuchana zjeżdżalnia, symulator dachowania spowodowały, że każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.
Nie zabrakło także rozgrywek sportowych dla uczniów i ich rodziców. W sali gimnastycznej odbył się coroczny mecz koszykówki w którym na przeciwko siebie stanęły drużyny absolwentów SP5 oraz pracowników szkoły. Punktem kulminacyjnym imprezy było losowanie w loterii ,,Piąteczka’’ nagrody głównej spośród 500 innych. Szczęśliwcem  który wylosował rower okazał się: Patryk Migaj z klasy Vd .

Dziękując za pomoc w organizacji festynu wszystkim rodzicom, Radzie Osiedla nr 3 „Krępa”, Stowarzyszeniu Medihelp, oraz sponsorom serdecznie zapraszamy już za rok.