FESTYN RODZINNY – „PIKNIK ZDROWIA” Z PIĄTKĄ.

Data: 2 czerwca, 2014

30 maja w naszej szkole został zorganizowany coroczny Festyn Rodzinny – Piknik Zdrowia połączony z obchodami Dnia Dziecka. Liczne atrakcje oraz loteria fantowa ,,Piąteczka’’ zapewniły dużą frekwencję nie tylko uczniów, rodziców, pracowników szkoły, ale także mieszkańców osiedla.
Podczas festynu życzenia i słodkie niespodzianki dla wszystkich dzieci przekazali Marlena Maląg Zastępca Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, Jarosław Lisiecki Przewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego, Pani Agnieszka Milewska Przewodnicząca Rady Rodziców, Stanisław Ratajczak Przewodniczący Rady Osiedla “Krepa”.
Dużym zainteresowaniem wśród dorosłych gości cieszyły się badania profilaktyczne w zakresie spirometrii, badania ciśnienia krwi, zorganizowane przy współpracy ze Stowarzyszeniem Medihelp. Tematyka zdrowia została także zaakcentowana podczas wyświetlania filmów z zakresu promocji zdrowego stylu życia oraz w trakcie pokazów ratowniczych z udzielania pierwszej pomocy.
Wielką atrakcją okazały się pokazy psów zaprzęgowych, możliwość posłuchania o ich codziennych zajęciach oraz sposobie i konieczności opiekowania się zwierzętami. Nie zabrakło także pokazów strażackich oraz pojazdów ratowniczych i policyjnych. Wszystko to zostało połączone z pogadanką na temat bezpieczeństwa i umiejętności zachowania się w trudnych sytuacjach.
W tym dniu uczniowie naszej placówki mieli okazję prezentować swoje zainteresowania oraz pasje zarówno na głównej scenie, gdzie odbywały się występy artystyczne, jak i w salach lekcyjnych. Olbrzymie zainteresowanie wzbudził pokaz kolekcji klocków LEGO Aleksandra Szczuraszka z klasy III d.
Boisko szkolne tętniło życiem. Wielość i różnorodność przygotowanych stoisk przez rodziców i nauczycieli, konkursy, wspólny taniec Zumby, gry i zabawy zorganizowane przez Stowarzyszenie „Zielona Owca”, pokazy taneczne Lilla House, znakowanie rowerów, występy naszych uczniów, występ teatrzyku ,,A ku-ku„ oraz szkolnego wolontariatu z przedstawieniem „Lokomotywa codziennego życia” spowodowały, że każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.
Nie zabrakło także rozgrywek sportowych. W sali gimnastycznej drużyny rodziców, uczniów oraz nauczycieli rozgrywały mecze siatkówki.
Punktem kulminacyjnym imprezy było losowanie w loterii ,,Piąteczka’’ dwóch nagród głównych spośród 400 innych. Szczęśliwcami którzy wylosowali rowery okazali się: Igor Domagała z klasy I c oraz Łukasz Kuczmiński z klasy IV d.
Dziękując za pomoc w organizacji festynu wszystkim rodzicom, Radzie Osiedla nr 3 „Krępa”, Stowarzyszeniu Medihelp, firmie Holdikom oraz sponsorom serdecznie zapraszamy już za rok.