Festiwal Orfeusz Lido di Jesolo – Wenecja Włochy 2016

Data: 28 września, 2016

W dniach 8-14 września 2016 we włoskim Lido di Jesolo opodal urokliwej Wenecji odbył się IX Międzynarodowy Festiwal “Orfeusz w Italii”. W konkursie festiwalowym udział brały dzieci i młodzież z całej Europy. W tegoroczne festiwalowe szranki stanęły również uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim:
klasa IVd – Zuzanna Świątek oraz Gabriela Grzegorek,
klasa IIId – Iga Gil Vidal i Nikola Juszczak,
klasa IIIa – Małgorzata Matuszczak.

Dziewczynki na co dzień tańczą w MDK pod okiem p. Bernadety Matysiak.

Uczennice naszej szkoły znalazły się wśród nagrodzonych:
Zuzanna Świątek w kategorii solo zajęła wysokie II miejsce
Zuzanna Świątek i Gabriela Grzegorek kategorii grupa taneczna wraz ze swoim zespołem Grupą Baletową Fantazja z ostrowskiego MDK na międzynarodowej scenie wywalczyły III miejsce.
Młodsze dziewczynki, czyli Iga Gil Vidal, Nikola Juszczak i Małgorzata Matuszczak wraz ze swoim zespołem wróciły z wyróżnieniem.

Festiwalowy plan dnia był bardzo napięty od rana po późny wieczór, niemniej jednak jeden dzień pobytu został specjalnie zarezerwowany na zwiedzanie Wenecji – najsłynniejszego na świecie, miasta na wodzie.

Dla naszych uczennic to był bez wątpienia wielki sukces oraz niezapomniana przygoda. Mogły pooddychać atmosferą międzynarodowego festiwalu, a sukcesy dostarczyły powodu do wzruszeń, dowodem czego były łzy radości podczas wręczania nagród.

Dziewczynki wróciły szczęśliwe i zmotywowane do dalszej pracy, oczywiście bogatsze w nowe doświadczenia artystyczne.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów i tych festiwalowych jak również na ścieżce doskonalenia warsztatu tanecznego!