„Festiwal Nauki Młodego Człowieka”

Data: 4 czerwca, 2019

Dzięki współpracy nauczycieli naszej szkoły ze Stowarzyszeniem „PIĄTKA DLA POKOLEŃ” powstał projekt pt. „Festiwal Nauki Młodego Człowieka”, który został dofinansowany przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski. W ramach festiwalu odbyło się wiele działań mających na celu przybliżenie uczniom zagadnień z różnych dziedzin nauki, takich jak: fizyka, chemia, logika, matematyka. Wszelkie przedsięwzięcia nastawione były na zdobywanie wiedzy i umiejętności poprzez praktyczne działanie. I tak odbyły się warsztaty pod tytułem „nasz niesamowity mózg”, „ogień”, „odlotowe powietrze”, „okulary 3D” oraz „tajemnicze puszki” prowadzone przez grupę pasjonatów nauki działających w Warszawie „Heweliusze Nauki”.

Kolejnym z działań w ramach Festiwalu Nauki były gry i zabawy matematyczne oraz logiczne, które odbywały się podczas przerw w szkolnym azylu. Uczniowie mogli zagrać między innymi w Mistakos, kółko i krzyżyk, układać tangramy, korzystać z klocków PUS. Wszystkie gry zakupione zostały dzięki funduszom z otrzymanej dotacji.  Ogłoszono dwa konkursy organizowane w ramach Festiwalu, to jest: „Turniej Wiedzy” dla uczniów klas szóstych oraz „Małe eksperymenty” dla uczniów klas drugich i trzecich. Na szkolnych szkolnych schodach natomiast pojawiły się naklejki ze wzorami matematycznymi oraz fizycznymi. Całość działań koordynowały autorki projektu: pani Elżbieta Frąszczak, pani Olga Kaczmarek oraz pani Magdalena Kołodziej.