Festiwal koszykówki w Koszalinie

Data: 12 lipca, 2015

W pierwszym okresie wakacji letnich, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 uczestniczyli w koloniach rekreacyjno – profilaktycznych. Kolonie połączone były z udziałem w ogólnopolskim Festiwalu Koszykówki, który to festiwal odbył się w Koszalinie w dniach 28.06.-9.07.2015 r.

Po trudach nauki szkolnej, 15 dzieci szkoły brało udział w licznych zajęciach sportowych, rekreacyjnych, kulturalnych i profilaktycznych. W Koszalinie – bazie wypoczynku, w festiwalu uczestniczyło wiele grup sportowych z całego kraju. Była okazja  do wspólnej zabawy,  gier sportowych, integracji – podczas dyskotek, konkursów, pobytu nad morzem. Kilkakrotnie odwiedziliśmy Mielno. Bardzo ładna pogoda podczas całego okresu wypoczynku, sprzyjała plażowaniu i kąpielom w ciepłym jak na początek lipca, Bałtyku. Uczestniczyliśmy również wycieczce do Kołobrzegu, gdzie odbyliśmy rejs statkiem „Wiking”. Ostrowska grupa, w całości złożona z koszykarzy, miała okazję do rozegrania wielu meczów z zespołami z całego kraju, które w tym samym okresie przebywały w Koszalinie. Nasi młodzi sportowcy mogli sprawdzić swoje sportowe umiejętności, a na tle innych drużyn reprezentowali się bardzo dobrze. Oprócz rozgrywek koszykówki, miały miejsce inne zawody sportowe, w których nasi koszykarze osiągali dobre wyniki. Ponadto odbywały się konkursy talentów, bal przebierańców i dyskoteki.

Ważnym elementem pobytu była profilaktyka. Program zajęć poruszał zagadnienia związane z zagrożeniami płynącymi z Internetu, uzależnieniem od gier komputerowych, portali społecznościowych i telefonów komórkowych. Omawiane były też innego rodzaju zagrożenia, z jakimi młodzi ludzie mogą się spotkać w najbliższym czasie. Doświadczona psychoterapeutka, oprócz teoretycznych wykładów, starała się uaktywnić dzieci poprzez pracę w grupach. Na zakończenie sesji wykładowej, uczestnicy mieli za zadanie wypełnić ankietę dotyczącą poruszanych zagadnień. Podczas naszego pobytu, dzieci nawiązały nowe przyjaźnie i liczne kontakty z rówieśnikami. Ciężko było się żegnać wracając do domów.

Wyjazd doszedł do skutku dzięki dofinansowaniu Gminy Miasta Ostrów Wielkopolski. Dziękujemy.