Ferie zimowe

Data: 3 lutego, 2013

W okresie tegorocznych ferii zimowych, w dniach: 19-25.01.2013 r. młodzi sportowcy Uczniowskiego Klubu Sportowego “Piątka” przy Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim przebywali w miejscowości Małe Ciche koło Zakopanego. Dzieci czynnie wypoczywały po trudach nauki i treningów. Głównie jeżdzono na nartach i deskach snowboardowych. Pod okiem doświadczonego instruktora narciarskiego początkujący uczyli się jazdy, a inni doskonalili swą jazdę. Na stoku przebywaliśmy do południa, po obiedzie i po kolacji. W przerwach od szusowania na stoku przebywaliśmy w termach w Szaflarach oraz zwiedzaliśmy Zakopane. Ostatniego dnia pobytu odbył się slalom gigant dla narciarzy a także nocny kulig przy pochodniach, pieczenie kiełbasek przy ognisku. Pełni wrażeń po zimowisku wróciliśmy do Ostrowa obiecując sobie podobny wyjazd w przyszłą zimę.

Wyjazd finansowany był przez rodziców dzieci i dofinansowany przez Urząd Miasta w Ostrowie Wielkopolskim.