Ferie na półmetku – Aktywny wypoczynek

Data: 7 lutego, 2017

Tradycją Szkoły Podstawowej nr 5 są organizowane corocznie zimowe półkolonie sportowe „Aktywny wypoczynek”.

Organizatorem półkolonii jest współpracujące ze szkołą Stowarzyszenie „Piątka dla Pokoleń” oraz Uczniowski Klub Sportowy „Piątka’. W ramach aktywnego wypoczynku uczestnicy półkolonii mają okazję poznać sposoby na alternatywne spędzanie czasu wolnego od nauki. Podczas sześciodniowych turnusów dzieci biorą udział w zajęciach sportowych na hali SP5, uczą się pływać na basenie „Wodny Raj”. Cotygodniową atrakcją są wyjazdy na sztuczne lodowisko oraz do Aquaparku w Kaliszu. Uczestnicy półkolonii mogą także wziąć udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez ratowników z Harcerskiego Klubu Ratowniczego Ostrowskiego Hufca ZHP oraz w zajęciach z zakresu profilaktyki uzależnień.

Podczas dwóch turnusów w aktywnym wypoczynku udział weźmie w sumie 60 uczestników.

Zadanie realizowane jest dzięki wsparciu Urzędu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.