Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Data: 21 października, 2015

16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biciu rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ponad stu uczniów z klasy  IIc, IIIa, IIIb, IVd, VIb i VId wraz ze swoimi nauczycielami przez pół godziny wykonywało uciski i wdechy na fantomach. Nad poprawnością wykonywania resuscytacji czuwali harcerze z Harcerskiego Klubu Ratowniczego oraz uczennice Studium Medycznego. Od najmłodszych klas kształtujemy u dzieci postawę niesienia pomocy. Taka akcja pomaga uświadomić, że nawet oni mogą komuś pomóc, a nawet uratować życie. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.