Eksperymentarium Małego Naukowca

Data: 25 kwietnia, 2017

Od marca w naszej szkole realizowany jest projekt edukacyjny pt. „Eksperymentarium Małego Naukowca”. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas 1-3 oraz dzieci z oddziału przygotowania przedszkolnego. Zadania projektu mają na celu między innymi zainteresowanie uczniów nowymi dziedzinami wiedzy, kształtowanie postaw aktywnego poszukiwania wiedzy, naukę poprzez zabawę. Nad realizacją tego przedsięwzięcia czuwają: p. Elżbieta Frąszczak, p. Magdalena Kołodziej i p. Olga Szulecka.

W ostatnim tygodniu uczniowie klasy 3 c i 3 d zamienili się w Małych Naukowców i pod okiem pani Katarzyny Krawczyk wykonywali ciekawe doświadczenia. Największe emocje wzbudziło wykonanie wulkanu, z którego wydobywała się kolorowa lawa. Dzieci eksperymentowały również z cieczą newtonowską, która zmienia swoje właściwości pod wpływem nacisku. 

W ramach projektu „Eksperymentarium Małego Naukowca” ogłoszony został konkurs dla uczniów klas 2 i 3 na przygotowanie plakatu, folderu, itp. dotyczącego wybranej ciekawostki naukowej. Szczegółowy regulamin dostępny jest u wychowawców klas. Serdecznie zapraszamy do udziału.