„Dziś niebo się otwiera…”

Data: 29 grudnia, 2013

„Dziś niebo się otwiera. Dziś Bóg człowiekiem się staje. Dziś rodzi się BÓG-MIŁOŚĆ.”

          Tymi słowami uczniowie klasy V D rozpoczęli tegoroczne jasełka, których głównym bohaterem był Mały Książę. Przedstawienie miało na celu przypomnienie wielkiej tajemnicy świąt Bożego Narodzenia, ale przede wszystkim ich istoty. Treści wskazywały jak postępować i co jest najważniejsze. W codziennym zabieganiu, zapracowaniu zapominamy o bardzo ważnej życiowej prawdzie, o tym, że: „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, dobrze widzi się tylko sercem”, ponieważ nie wystarczą życzenia, stół wigilijny z siankiem i białym obrusem, ani łamanie się opłatkiem…

Najważniejsze jest to – aby w sercach narodziła się MIŁOŚĆ, ponieważ: „Kochać to znaczy narodzić się”.