„Dzień Ziemi”

Data: 24 kwietnia, 2013

22 kwietnia corocznie obchodzimy „Dzień Ziemi”. Uświadamiamy uczniom, że każdy z nas jest mieszkańcem tej planety i powinien czuć się odpowiedzialny za jej stań. Kaładziemy duży nacisk na kształtowanie świadomości uczniów w duchu poszanowania środowiska przyrodniczego. Już w młodszych klasach wdraża się określone nawyki i wrażliwość na otaczające środowisko. Dużą wagę przywiązuje się do segregacji odpadów i  zbiórki surowców.

W  tym roku podczas szkolnych obchodów tego święta dla dzieci z klas I – III odbyło się przedstawienie, pt.: „Księżniczka i Ekoludki” w całości przygotowane przez uczniów klasy IVd. Dzieci z klas młodszych wyśmienicie się bawiły oraz uczyły jak należy dbać o Ziemię. Uczniowie klas młodszych  tego dnia zaakcentowali Święto Ziemi zielonym kolorem ubrań i emblematem liścia.

Dla klas IV-VI odbyło się spotkanie z Panią Marią Sójką pracownikiem Nadleśnictwa Antonin na temat: „Formy ochrony przyrody” ze szczególnym zwróceniem uwagi na te, które znajdują się w najbliższej okolicy. W czasie prelekcji uczniowie dowiedzieli się, że każdy człowiek powinien żyć w zgodzie z naturalnymi prawami przyrody, a więc musi rozumieć i respektować te prawa aby skutecznie przeciwdziałać degradacji środowiska.

Symboliczny „Prezent dla Ziemi” to 230 bratków posadzonych przez uczniów na terenie szkoły.

Koordynatorkami akcji były Maria Baranowska, Donata Malinowska-Reszel, Elżbieta Skrzypek.