Dzień Ziemi

Data: 5 maja, 2017

22 kwietnia ostrowskim Rynku odbyły się miejskie obchody Dnia Ziemi. Wzięli w nim udział również uczniowie naszej szkoły. Byliśmy uczestnikami świetnych happeningów – „Rower Pomaga” i „Ziemia w naszych rękach” – przygotowanych przez fundację „Arka”. Były też atrakcje zorganizowane przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami ostrowskiego Urzędu Miejskiego, spółkę ZOiGO MZO i stowarzyszenie „Re – EWOLUJCJA”. Nie zabrakło również kolorowego autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji. Po raz pierwszy podczas tej akcji mieszkańcy otrzymywali bratki za zużyty sprzęt elektroniczny .Obejrzeliśmy  przedstawienie przygotowane przez uczniów gimnazjum nr 4 pt.: „Ekokapturek”. W Ratuszu natomiast podziwialiśmy wystawę prac wykonanych przez uczniów ostrowskich placówek oświatowych. Mimo, ze pogoda nie sprzyjała, jesteśmy pod wrażeniem.
Śmiało możemy mówić, że Ostrów Wielkopolski to „Miasto z sercem Eko”.