Dzień Zdrowego Śniadania

Data: 16 listopada, 2011

8 listopada to Dzień Zdrowego Śniadania. Dzień ten pod hasłem “Śniadanie daje moc” jest częścią ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, nad którą Honorowy Patronat objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Zdrowia.

W naszej szkole, w akcji udział wzięły wszystkie klasy 1-3. Przed przystąpieniem do robienia kanapek w każdej klasie wychowawcy przeprowadzili krótką rozmowę na temat zasad zdrowego odżywiania oraz przypomnieli, iż śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Następnie dzieci pod czujnym okiem nauczycieli oraz rodziców przygotowały kanapki w klasach. Wykorzystały do tego przyniesione produkty. Potem kolorowe i smaczne kanapki serwowano na specjalnie przygotowanych i udekorowanych stolikach w holu na II piętrze oraz w stołówce szkolnej. Wspólne spożywanie zdrowego śniadania to w naszej szkole już wieloletnia tradycja, dlatego też wszyscy uczniowie bardzo chętnie przystąpili do akcji. Razem z uczniami wspólne śniadanie zjadła również dyrektor szkoły pani Dorota Cieśla.